Проект “Рух Відновлення ветеранів “Крила братерства”” 2019

На території Дніпропетровської області з листопада 2019 року стартував проект “Рух Відновлення ветеранів “Крила братерства “.

Мета проекту: створення системи ресоціалізації ветеранів – подолання наслідків участі в бойових діях, відновлення якісної адаптації до умов мирного життя, допомоги членам сімей.

Завдання проекту: створити на території області систему центрів психологічної допомоги ветеранам на рівні світових стандартів. Центри повинні бути створені в кожному районі нашої області і об’єднати максимальну кількість ветеранів і членів їх сімей з метою психологічної взаємодопомоги і підвищення якості життя.

Виконавці проекту: ГО “Асоціація незалежних фахівців” Простір людини “і ГО” Європейське покоління “за сприяння Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Ми вважаємо вкрай актуальним створення на території Дніпропетровської області єдиної високопрофесійної системи психологічної допомоги ветеранам і членам їх сімей з подальшим поширенням її та на переміщених осіб. Система має на увазі створення в кожному великому населеному пункті одного або декількох центрів спеціалізованої для ветеранів психологічної допомоги, наближених до світових стандартів. У роботі системи передбачається максимально задіяти самих ветеранів.

Першим етапом нашого проекту є підготовка команди професіоналів високого рівня по роботі з ветеранами та членами їх сімей. Цей етап повинен бути реалізований протягом 2019 -2020 років. Заплановано проведення 6 навчальних тренінгів для фахівців, які живуть на території нашої області і бажаючих взяти участь у проекті. Навчання проходить за допомогою програм видатного американського психолога Френка Пьюселіка, ветерана В’єтнамської війни, який має 50-річний досвід роботи з ветеранами різних воєн.

Другим етапом проекту буде створення і розвиток на території Дніпропетровської області системи центрів ресоціалізації ветеранів. Цей етап почне здійснюватися вже в 2021 році після закінчення першого етапу.
Проект є першим подібним реалізованим проектом в Україні. Його досвід може бути поширений на території інших областей країни і вийти на загальнодержавний рівень. Команда проводить консультації на рівні профільного міністерства та комітету Верховної Ради. На даний момент близько 200 слухачів чекають на останній модуль навчання, який затримався за причин карантинних обмежень.

Довідка: Френк Пьюселік.
▪ Ветеран американського військового флоту, что служив у В’єтнамі.
▪ Бакалавр психології Каліфорнійського університету; має сертифікат з 2 лікувальніх систем
▪ Автор спеціальної консультативної програми ПТС перевіреної та схваленої американська ветеранськімі організаціямі.
▪ Автор відомої програми лікування залежної від наркотіків молоді візнаної УРЯДОМ США.
▪ Тренер радніків ПТСР для американских ветеранів 2 Світової, Корейської Війни, Війни у В`єтнамі, Ираке та Афганістані, такоже працював з Українськими та російськімі ветеранами Афганістану та теперішньої Війни.

Команда проекту:
ГО “Асоціація незалежних фахівців” Простір людини “:
Микола Саляєв, Олександра Клімова.
ГО “Європейське покоління”:
Юрій Симонов, Влад Малько.